لوله فلکسیبل درواقع یک جایگاه مناسب و یک روکش برای محفاظت از سیم و کابل‌های یک مکان است. وجود این لوله‌ها سبب فرم‌دادن و زیبا شدن فرایند برق‌کشی شده و در عین حال در برابر هرگونه عوامل خارجی یا باد و باران، آن‌ها را ایمن می‌کند .

این لوله‌ها در سایزهای مختلف، وزن کم و انعطاف‌پذیر وجود دارند و به‌دلیل دارا بودن کانالی مقطع گرد، در پروژه‌های ساختمانی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

در برخی مکان‌ها مانند تأسیسات و شرکت‌های الکتریکی، وجود لوله فلکسی بسیار ضروری است؛ زیرا حضور آن علاوه‌بر ایجاد نظم، باعث افزایش کیفیت و ایمنی در کار خواهد شد.

لوله فلکسی گالوانیزه روکشدار

به‌طور کلی لوله فلکسیبل گالوانیزه روکشدار برق به‌عنوان یک ابزار اساسی در نصب و اتصالات الکتریکی مورد استفاده قرار می‌گیرد و به دلیل ویژگی‌های مقاومت و عایقی که دارد، ایمنی محیط را افزایش داده و از بروز حوادث مختلف جلوگیری می‌کند.

در واقع لوله فلکسیبل یکی از تجهیزات ساختمانی است که با هدف حفظ جان افراد ، تأمین امنیت تجهیزات و جلوگیری از صدمه دیدن آن ها طراحی شده و تولید میگردد.

انواع متنوع این محصول با استفاده از متریال بادوام و متناسب با محیط مورد استفاده، ساخته می‌شوند و محافظ خوبی برای کابل‌های برق، شبکه و دوربین هستند.

لوله فلکسی

در یک بیان ساده لوله‌های فلکسییل را می‌توان به عنوان روکشی برای محافظت از کابل‌ها و سیم‌ها تعریف کرد. درواقع این محصول، یک کانال فلزی با سطح مقطع گرد و لوله‌های سبک، بلند و منعطف است که می‌تواند سیم‌های برق و تجهیزات دیگر را از عوامل محیطی مانند رطوبت، حرارت و… محافظت کند و بدین ترتیب طول عمر تجهیزات را افزایش دهند و مهم تر این که از آسیب دیدن افراد جلوگیری می کنند.

لوله خرطومی

لوله فلکسیبل، لوله خرطومی نیز گفته می‌شود. لوله‌های فلکسی را از لحاظ جنس و کاربرد در دسته‌بندی‌های مختلفی قرار می‌دهند. این تجهیزات مهم را به دو نوع گالوانیزه روکش‌دار و بدون روکش تقسیم‌بندی می‌کنند.

قیمت لوله فلکسیبل گالوانیزه روکشدار 1403

جهت اطلاع از درصد تخفیف همکاری با کارشناسان فروش مجموعه تماس بگیرید.

تاریخ به روزرسانی 1403/03/06

Flexible pipe HosePG sizeقیمت به ریال به ازای هر متر
لوله خرطومی فلکسیبل گالوانیزه روکش دارسایز 11153/500
لوله خرطومی فلکسیبل گالوانیزه روکش دارسایز 13/5170/500
لوله خرطومی فلکسیبل گالوانیزه روکش دارسایز 16204/600
لوله خرطومی فلکسیبل گالوانیزه روکش دارسایز 21257/400
لوله خرطومی فلکسیبل گالوانیزه روکش دارسایز 25371/200
لوله خرطومی فلکسیبل گالوانیزه روکش دارسایز 29425/900
لوله خرطومی فلکسیبل گالوانیزه روکش دارسایز 36686/300

لوله فلکسیبل گالوانیزه روکشدار

لوله‌ فلکسیبل گالوانیزه روکشدار به‌عنوان یکی از تجهیزات اساسی در صنایع مختلف از جمله برق، ساختمانی، نفت و گاز، آب و فاضلاب، نقش بسیار مهمی را ایفا می‌کنند. این لوازم با ترکیبی از ویژگی‌های مقاومت به فشار، انعطاف‌پذیری و مقاومت در برابر خوردگی به‌عنوان یک جایگزین مناسب برای لوله‌های سنتی محسوب می‌شوند. در این مقاله، به بررسی اجمالی و جامع لوله فلکسیبل گالوانیزه روکشدار برق و کاربردهای آن در صنایع مختلف می‌پردازیم. اگر قصد خرید این محصولات را دارید یا می‌خواهید با مزایا و معایب آن‌ها آشنا شوید، در ادامه با ما همراه باشید.

کاربرد لوله فلکسیبل چیست؟

امروزه از لوله فلکسی بل به‌صورت گسترده در تأسیسات الکتریکی استفاده می‌شود: زیرا این وسیله ساده کاربرد فراوان دارد . به‌طور مثال وجود آن، سبب جداسازی سیم و کابل‌ها از یکدیگر، و در نهایت نظم بیشتر می‌شود. همچنین لوله‌ها مانع گرم شدن بیش از حد کابل‌ها و امکان شعله‌ور شدن آن‌ها در برخی فصل‌های سال می‌شوند. کابل‌ها با قرار گرفتن در این لوله از هرگونه عوامل خارجی در امان می‌مانند.

به همین دلیل از آن‌ها در بسیاری از تأسیسات ازجمله سیستم‌های روشنایی، محافظت، هدایت کابل‌های فیبر نوری و هدایت کابل‌های مخابراتی استفاده می‌شود. لوله های فلکسی در بسیاری از پروژه‌های در حال اجرا جایگاه ویژه‌ای را به خود اختصاص داده‌اند.

ویژگی های لوله فلکسی چیست؟

برخی از ویژگی‌های مهم لوله های فلکسی عبارت‌اند از:

 • وزن کم
 • انعطاف‌پذیری بسیار بالا
 • مقاومت در محیط اسیدی و قلیایی
 • مستحکم در برابر تغییرات دما
 • مقاومت در برابر اشعه
 • توانایی تحمل فشار بالا
 • نصب آسان و سریع
 • طول عمر بسیار بالا

مزایای لوله فلکسیبل گالوانیزه روکشدار برق

لوله فلکسی روکشدار برق به‌عنوان یک راه‌حل مناسب برای پیاده‌سازی اتصالات برقی و حفاظت از کابل‌ها و سیم‌ها مزایای متعددی دارد. در زیر به برخی از آن‌ها اشاره می‌کنیم:

 • لوله‌های فلکسیبل یک لایه گالوانیزه هستند که آن‌ها را در برابر خوردگی و زنگ‌زدگی مقاوم می‌سازد. این ویژگی اهمیت زیادی در محیط‌هایی که سیم‌ها با رطوبت یا مواد شیمیایی در تماس هستند، دارد.
 • این مقاطع به دلیل طراحی فلکسیبل خود، انعطاف‌پذیری بالایی دارند که امکان نصب و اتصال در نقاط مختلف و با فرم‌های گوناگون را فراهم می‌کند.
 • روکش برق این لوله‌ها به‌عنوان یک عایق الکتریکی عمل می‌کند و کابل‌ها و سیم‌های برقی را در مقابل خطراتی نظیر رطوبت، زنگ‌زدگی و آسیب مکانیکی محافظت می‌کند.
 • لوله فلکسیبل گالوانیزه روکشدار برق، معمولا مقاومت خوبی در برابر حرارت دارد که این ویژگی آن را به یک گزینه مناسب برای محیط‌هایی با دمای بالا تبدیل کرده است.
 • این تجهیزات به دلیل فلکسیبلیت و آسانی در نصب، معمولا نیاز به ابزارهای خاصی برای جایگذاری و اتصال ندارند که زمان اجرا و هزینه‌ها را کاهش می‌دهد.

نوع طراحی

 • به دلیل نوع طراحی، این لوله‌ها می‌توانند از اشغال زیاد فضا جلوگیری کنند.
 • این لوله‌ها با داشتن روکش برق، مقاومت بالایی در برابر نفوذ آب و رطوبت دارند که امکان استفاده از آن‌ها در محیط‌هایی با شرایط رطوبتی بالا را فراهم می‌کند.

 • لوله‌های فلکسیبل گالوانیزه روکشدار برق، علاوه‌بر اینکه مقاومت خوبی در برابر حرارت دارند، می‌توانند در معرض حرارت و آتش قرار گرفته و از گسترش آن‌ها جلوگیری کنند.
 • لوله فلکسیبل گالوانیزه روکشدار برق به دلیل ساختار گالوانیزه و روکش برق، می‌توانند در محیط‌هایی با شرایط خشن و با خطرات مختلف نظیر ضربه‌ها و لرزش‌ها نصب شوند و عملکرد مناسبی داشته باشند.
 • این تجهیزات دارای قابلیت ارتجاعی بالا هستند که امکان کشش و فشار طولی را بدون خطر از بین بردن سیم‌ها و کابل‌های داخلی فراهم می‌کند.
 • به دلیل مقاومت بالای خود در برابر خوردگی، زنگ‌زدگی و حرارت، این لوله‌ها دارای طول عمر بالایی هستند که نیاز به تعویض و نگهداری کمتری دارند.
 • باتوجه به مزایای فنی و کاربردی که ارائه می‌دهند، لوله‌های فلکسیبل گالوانیزه روکشدار برق، دارای قیمتی مناسب و رقابتی در مقایسه با سایر لوازم دارد.

انواع لوله فلکسیبل

لوله‌های فلکسی براساس جنس، ضخامت و اندازه به انواع مختلفی تقسیم می‌شوند که انتخاب هریک از آن‌ها بستگی به نوع پروژه و انتظارات خریدار دارد. همچنین این وسیله در دو مدل با نام‌های لوله فلکسیبل گالوانیزه روکشدار و لوله فلکسیبل گالوانیزه بدون روکش ساده تولید می‌شوند که این دو تفاوت‌هایی با یکدیگر دارند. قبل از انتخاب، معین کنید که قرار است در کجا از لوله استفاده کنید، تا فروشنده طبق تجربه و اطلاعات خود شما را در امر انتخاب راهنمایی کند. برخی از انواع لوله فلکسیبل عبارت‌اند از:

لوله فلکسیبل گالوانیزه روکشدار :

این نوع لوله‌ها دارای روکشی پلاستیکی هستند که بسیار سبک بوده و در هر مکانی قابل استفاده هستند. این نمونه را در دوربین‌های مدار بسته و کابل‌ها و سیم‌های برق زیرزمین نیز مشاهده خواهید کرد. از مزایای لوله فلکسی روکش دار می‌توان به قیمت مناسب، قدرت محافظت مطلوب و طول عمر مطلوب آن اشاره کرد

به‌طورمعمول، لوله فلکسیبل گالوانیزه روکشدار به دلیل مقاومت بالا و دوام بیشتر در محیط‌های بیرونی مورد استفاده قرار می‌گیرند. به‌علاوه در محیط‌هایی که ممکن است نم، رطوبت و حرارت بالا به تجهیزات و کابل‌ها آسیب بزنند، از همین مدل‌های عایق‌دار استفاده می‌کنند.

لوله فلکسیبل گالوانیزه بدون روکش ساده :

این نوع لوله فلکسیبل هیچ‌گونه روکشی نداشته و به همین دلیل از آن‌ها در فضای داخلی و محیط‌های سربسته استفاده می‌شود. البته این لوله‌ها دارای پوشش ساده هستند که به‌راحتی سیم‌ها و کابل‌ها را هدایت می‌کند. ولی به‌دلیل اینکه ممکن است این پوشش در برابر رطویت مقاومت خوبی نداشته و دچار آسیب شود، توصیه می‌شود که از آن‌ها در محیط‌های سر باز و دارای رطوبت استفاده نشود.

انواع لوله فلکسیبل بر اساس سایز

لوله‌های خرطومی در سایزهای مختلفی تولید می‌شود و سایز آن‌ها با‌توجه‌به قطر مقطع تعیین می‌شود و بر اساس استاندارد pg می باشد. سایز استاندارد این محصول در اندازه‌های 11، 13، 16، 21، 25، 29، 36، 42 و 48 میلی‌متری است. انتخاب سایز با‌توجه‌به محل مورد استفاده، نوع پروژه، همچنین وزن و اندازه کابل‌ها صورت خواهد گرفت. درکل لوله‌های فلاکسیبل در سایز و اندازه‌های مختلف به دلیل مقاومت در برابر کشش، چرخش بالا، طول عمر، انعطاف‌پذیری بسیار زیاد، وزن کم، قابلیت تحمل فشار و مقاومت در محیط‌های اسیدی موارد استفاده‌ متعددی دارند؛ بنابراین استفاده از آن‌ها برای محافظت از تجهیزات ساختمانی و همچنین ایمنی افراد ضروری است.

اندازه لوله‌های فلکسی متفاوت است و انتخاب هرکدام بستگی به انتظار خریدار دارد. خوشبختانه تنوع این لوله‌ها بالا است و در سایزهای مختلف در بازار موجود هستند. قیمت لوله‌های فلکسیبل از هر نوعی که باشد، با توجه به سایز آن متفاوت خواهد بود.

استفاده از لوله‌ فلکسیبل جهت محافظت از سیم‌ها

امروزه تجهیزات جدید و پیشرفته‌ای جهت جلوگیری از وارد شدن آسیب و خسارت به سیم و کابل‌های یک مکان به‌وجود آمده است که این لوله‌ها یکی از پرطرفدارترین انواع آن‌ها است. با استفاده از این وسیله شاهد نظم بیشتر کابل‌ها، انتقال نیروی برق و محافظت از کلیه سیم‌ها و کابل‌ها خواهید بود. با محافظت صحیح از کابل‌ها یا سیم‌ها، از بروز بسیاری از مشکلات دیگر جلوگیری به عمل خواهد آمد. به‌طور مثال با ورود آب امکان ایجاد اتصالی بین سیم‌ها افزایش می‌یابد و احتمال برق گرفتگی را به‌دنبال خواهد داشت. همچنین در برخی فصل‌های گرم سال بالاتر رفتن دما، امکان شعله‌ور شدن سیم‌های برق و وقوع آتش‌سوزی را در پی دارد. در نتیجه با استفاده از ابزاری مانند لوله فلکسیبل و سینی کابل می‌توان از کلیه خطرات و خسارت‌های احتمالی جلوگیری شود. برخی از مزایای مهم این لوله‌ها شامل موارد زیر است.

 • به‌دلیل انعطاف بسیار بالا به هرحالتی خم و راست می‌شوند.
 • در برابر انواع تنش‌ها مقاوم هستند.
 • دارای قابلیت تخلیه الکتریسیته ساکن به زمین هستند و از حادثه جلوگیری می‌کنند.
 • طول عمر و مقاومت بسیار بالایی دارند
 • در برابر عوامل خارجی و جوی مستحکم هستند.

جلوگیری از وقوع حوادث توسط لوله فلکسیبل

همان‌طور که ذکر شد امروزه جهت ایجاد نظم و ترتیب بین کابل‌ها و سیم‌های برق در یک مکان، از لوله فلکسی استفاده می‌شود؛ زیرا علاوه‌بر ایجاد نظم و زیبایی چشم‌نواز در مکان مورد نظر، از ورود کلیه آلودگی‌ها یا عواملی مانند آب و رطوبت یا گردوغبار به درون سیم‌ها، جلوگیری می‌شود. به‌کارگیری این لوله‌ها در پروژه‌های مختلف ساختمانی و صنعتی، از ورود عوامل خارجی به فضای داخلی و همچنین بروز خطرات و خسارات‌های ناشی از آن‌ها، جلوگیری به عمل آورده و انتقال برق را با کاربری بسیار زیبا به‌انجام می‌رساند.

نحوه محاسبه بها لوله فلکسیبل

به‌طور کلی خرید لوله فلکسیبل به‌دلیل ویژگی‌ها و مزایای بسیار زیاد، به یکی از خریدهای مهم در انجام هر پروژه ساختمانی تبدیل شده است. اگر قصد خرید این محصول را دارید، بهتر است بدانید که قیمت لوله فلکسی با‌توجه‌به نوع، جنس، اندازه، کیفیت ساخت، برند سازنده و مواردی از این قبیل متغیر است. همچنین خرید لوله فلاکسیبل با قیمت متفاوتی عرضه خواهد شد. در مورد اندازه و سایز استاندارد لوله‌‌های فلکسیبل باید به نوع پروژه‌ها و ویژگی‌های تجهیزات دیگر محل موردنظر توجه داشته باشید و سایز و اندازه را متناسب با شرایط محل انتخاب کنید.

برای اطلاع از درصدهای تخفیف همکاری در واتساپ پیام بفرستید یا با شماره های دفتر فروش تماس حاصل فرمایید.

عوامل تاثیرگذار بر قیمت لوله فلکسیبل گالوانیزه روکشدار برق

عوامل بسیاری زیادی هستند که روی نرخ فروش این محصولات تاثیر می‌گذارند. برخی از مهم‌ترین آن‌ها را در ادامه بررسی کرده و توضیحاتی مختصر در موردشان ارائه می‌دهیم.

مواد اولیه

مواد اولیه استفاده شده در تولید لوله فلکسیبل می‌توانند به‌طور مستقیم بر قیمت آن تأثیر بگذارند. از جمله این مواد اولیه، می‌توان به فولاد اشاره کرد که بر قیمت نهایی محصول تأثیرگذار است. افزایش قیمت این ماده می‌تواند منجر به افزایش هزینه تمام شده و عکس آن، کاهش موجب کاهش نرخ فروش لوله شود.

همچنین، موادی که برای پوشش پلیمری استفاده می‌شود نیز، می‌تواند تأثیرگذار باشد. پلیمرهای باکیفیت و مقاوم، معمولا هزینه بیشتری دارند که ممکن است به افزایش قیمت لوله منجر شوند. عواملی مانند مواد افزودنی برای افزایش مقاومت در برابر حرارت، زنگ‌زدگی و ضربه نیز می‌توانند از دیگر عوامل موثر باشند.

نرخ ارز

نرخ ارز یکی از عوامل مهمی است که می‌تواند بر تغییر نرخ لوله فلکسیبل گالوانیزه روکشدار برق تأثیرگذار باشد؛ زیرا اگر مواد اولیه مورد نیاز برای تولید این محصولات وارداتی باشند و ارزش آن‌ها بر اساس ارز یک کشور دیگر مشخص شود، تغییرات آن می‌تواند قیمت نهایی را تحت تأثیر قرار دهد.

به‌عنوان مثال، اگر ارزش ریال در مقابل دلار کاهش یابد، هزینه واردات مواد اولیه از کشورهای خارجی افزایش پیدا می‌کند. این موضوع می‌تواند به افزایش قیمت لوله فلکسی بل منجر شود؛ زیرا هزینه تولید و تامین مواد اولیه افزایش می‌یابد. عکس این قضیه نیز صادق است.

تکنولوژی تولید

تکنولوژی تولید نیز یکی از عوامل کلیدی است که می‌تواند قیمت لوله را دستخوش تغییر کند. استفاده از فناوری‌های پیشرفته و مدرن در تولید می‌تواند بهبود قابل‌توجهی در کیفیت و کارایی محصول ایجاد کند؛ اما همزمان ممکن است باعث افزایش هزینه‌ها شود.

به‌عنوان مثال استفاده از تکنولوژی‌های پیشرفته‌تر در فرآیندهای تولید مانند ریخته‌گری، شکل‌دهی و پوشش‌دهی می‌تواند کیفیت و دوام مقاطع را بهبود بخشد؛ اما همزمان با افزایش هزینه‌های تولید نیز همراه است.

همچنین استفاده از تکنولوژی‌های نوین برای بهبود کارایی و بهینه‌سازی فرآیندها می‌تواند منجر به کاهش هزینه‌ها و در نتیجه، کاهش قیمت لوله‌ها شود؛ بنابراین تکنولوژی تولید می‌تواند به دو صورت مستقیم و غیرمستقیم بر قیمت لوله فلکسیبل گالوانیزه روکشدار و لوله فلکسی سایز 16 تأثیر بگذارد.

جمع بندی

در این مقاله به بررسی لوله فلکسیبل گالوانیزه روکشدار برق پرداختیم که یکی از راه‌حل‌های مهم برای افزایش ایمنی است و در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد. ابتدا به تعریف و مفهوم این نوع تجهیزات پرداخته و سپس به بررسی کاربردهای آن‌ها در صنایع مختلف از جمله ساختمان و سازه‌های عمرانی، صنعت برق و الکترونیک، سیستم‌های ایمنی و آتش‌نشانی پرداختیم.

سپس عوامل تأثیرگذار بر قیمت این نوع لوله را شناسایی و مورد بررسی قرار دادیم که از جمله آن‌ها می‌توان به مواد اولیه، نرخ ارز، تکنولوژی تولید و سایر عوامل بازاری اشاره کرد. به شما توصیه می‌کنیم اگر قصد خرید و استفاده از این محصول در پروژه خود را دارید، حتما این مطلب را با دقت مطالعه کنید تا بتوانید در هزینه‌های خود صرفه‌جویی کرده و مدت زمان اجرا را کاهش دهید.

در مطالب فوق سعی کردیم شناخت تقریبا جامعی از لوله‌های فلکسیبل به شما بدهیم. این محصول در انواع مختلف و با کاربردهای بسیار گسترده به یکی از مهم‌ترین تجهیزات در انواع پروژه‌های ساختمانی تبدیل شده است. در یک دسته‌‌بندی کلی انواع فلکسیبل‌ها را به روکش‌دار و بدون روکش تقسیم‌بندی می‌کنند. مدل‌های دارای روکش یا با عایق بیشتر برای محیط‌های خارجی و انواع بدون روکش نیز برای محیط‌های داخلی که کمتر در معرض حرارت و نم و رطوبت هستند، مورد استفاده قرار می‌گیرند.

به ما امتیاز دهید!
[کل: 3111 میانگین: 4.9]