لیست قیمت لوله فلکسیبل گالوانیزه روکشدار 1402

سایز

گالوانیزه ساده

گالوانیزه روکشدار

گلند دو پیچ

لوله فلکسیبل سایز 9

6600

9200

4700

لوله فلکسیبل سایز 11

7600

10600

5600

لوله فلکسیبل سایز 13/5

8800

11400

5800

لوله فلکسیبل سایز 16

10400

13600

6800

لوله فلکسیبل سایز 21

15300

18500

8700

لوله فلکسیبل سایز 25

18400

26400

13000

لوله فلکسیبل سایز 29

21800

29500

14000

لوله فلکسیبل سایز 36

26500

48250

34000

لوله فلکسیبل سایز 42

36000

59800

41000

لوله فلکسیبل سایز 48

40300

76000

46000

لوله فلکسیبل سایز 52

45000

83750

50000

لوله فلکسیبل سایز 63

51000

99500

73500

لوله فلکسیبل سایز 75

73000

126600

115000

لوله فلکسیبل سایز 100

114500

233000

155000

لوله فلکسیبل گالوانیزه روکشدار

لوله فلکسیبل درواقع یک جایگاه مناسب و یک روکش برای محفاظت از سیم و کابل‌های یک مکان است. وجود این لوله‌ها سبب فرم‌دادن و زیبا شدن فرایند برق‌کشی شده و در عین حال در برابر هرگونه عوامل خارجی یا باد و باران، آن‌ها را ایمن می‌کند .

این لوله‌ها در سایزهای مختلف، وزن کم و انعطاف‌پذیر وجود دارند و به‌دلیل دارا بودن کانالی مقطع گرد، در پروژه‌های ساختمانی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

در برخی مکان‌ها مانند تأسیسات و شرکت‌های الکتریکی، وجود لوله فلکسی بسیار ضروری است؛ زیرا حضور آن علاوه‌بر ایجاد نظم، باعث افزایش کیفیت و ایمنی در کار خواهد شد.

در واقع لوله فلکسیبل یکی از تجهیزات ساختمانی است که با هدف حفظ جان افراد ، تأمین امنیت تجهیزات و جلوگیری از صدمه دیدن آن ها طراحی شده و تولید میگردد.

انواع متنوع این محصول با استفاده از متریال بادوام و متناسب با محیط مورد استفاده، ساخته می‌شوند و محافظ خوبی برای کابل‌های برق، شبکه و دوربین هستند.

در یک بیان ساده لوله‌های فلکسییل را می‌توان به عنوان روکشی برای محافظت از کابل‌ها و سیم‌ها تعریف کرد. درواقع این محصول، یک کانال فلزی با سطح مقطع گرد و لوله‌های سبک، بلند و منعطف است که می‌تواند سیم‌های برق و تجهیزات دیگر را از عوامل محیطی مانند رطوبت، حرارت و… محافظت کند و بدین ترتیب طول عمر تجهیزات را افزایش دهند و مهم تر این که از آسیب دیدن افراد جلوگیری می کنند.

لوله فلکسیبل، لوله خرطومی نیز گفته می‌شود. لوله‌های فلکسی را از لحاظ جنس و کاربرد در دسته‌بندی‌های مختلفی قرار می‌دهند. این تجهیزات مهم را به دو نوع گالوانیزه روکش‌دار و بدون روکش تقسیم‌بندی می‌کنند.

کاربرد لوله فلکسیبل چیست؟

امروزه از لوله فلکسی بل به‌صورت گسترده در تأسیسات الکتریکی استفاده می‌شود: زیرا این وسیله ساده کاربرد فراوان دارد . به‌طور مثال وجود آن، سبب جداسازی سیم و کابل‌ها از یکدیگر، و در نهایت نظم بیشتر می‌شود. همچنین لوله‌ها مانع گرم شدن بیش از حد کابل‌ها و امکان شعله‌ور شدن آن‌ها در برخی فصل‌های سال می‌شوند. کابل‌ها با قرار گرفتن در این لوله از هرگونه عوامل خارجی در امان می‌مانند.

به همین دلیل از آن‌ها در بسیاری از تأسیسات ازجمله سیستم‌های روشنایی، محافظت، هدایت کابل‌های فیبر نوری و هدایت کابل‌های مخابراتی استفاده می‌شود. لوله های فلکسی در بسیاری از پروژه‌های در حال اجرا جایگاه ویژه‌ای را به خود اختصاص داده‌اند.

ویژگی های لوله فلکسی چیست؟

برخی از ویژگی‌های مهم لوله های فلکسی عبارت‌اند از:

 • وزن کم
 • انعطاف‌پذیری بسیار بالا
 • مقاومت در محیط اسیدی و قلیایی
 • مستحکم در برابر تغییرات دما
 • مقاومت در برابر اشعه
 • توانایی تحمل فشار بالا
 • نصب آسان و سریع
 • طول عمر بسیار بالا

انواع لوله فلکسیبل

لوله‌های فلکسی براساس جنس، ضخامت و اندازه به انواع مختلفی تقسیم می‌شوند که انتخاب هریک از آن‌ها بستگی به نوع پروژه و انتظارات خریدار دارد. همچنین این وسیله در دو مدل با نام‌های لوله فلکسیبل گالوانیزه روکشدار و لوله فلکسیبل گالوانیزه بدون روکش ساده تولید می‌شوند که این دو تفاوت‌هایی با یکدیگر دارند. قبل از انتخاب، معین کنید که قرار است در کجا از لوله استفاده کنید، تا فروشنده طبق تجربه و اطلاعات خود شما را در امر انتخاب راهنمایی کند. برخی از انواع لوله فلکسیبل عبارت‌اند از:

لوله فلکسیبل گالوانیزه روکشدار :

این نوع لوله‌ها دارای روکشی پلاستیکی هستند که بسیار سبک بوده و در هر مکانی قابل استفاده هستند. این نمونه را در دوربین‌های مدار بسته و کابل‌ها و سیم‌های برق زیرزمین نیز مشاهده خواهید کرد. از مزایای لوله فلکسی روکش دار می‌توان به قیمت مناسب، قدرت محافظت مطلوب و طول عمر مطلوب آن اشاره کرد

به‌طورمعمول، لوله فلکسیبل گالوانیزه روکشدار به دلیل مقاومت بالا و دوام بیشتر در محیط‌های بیرونی مورد استفاده قرار می‌گیرند. به‌علاوه در محیط‌هایی که ممکن است نم، رطوبت و حرارت بالا به تجهیزات و کابل‌ها آسیب بزنند، از همین مدل‌های عایق‌دار استفاده می‌کنند.

لوله فلکسیبل گالوانیزه بدون روکش ساده :

این نوع لوله فلکسیبل هیچ‌گونه روکشی نداشته و به همین دلیل از آن‌ها در فضای داخلی و محیط‌های سربسته استفاده می‌شود. البته این لوله‌ها دارای پوشش ساده هستند که به‌راحتی سیم‌ها و کابل‌ها را هدایت می‌کند. ولی به‌دلیل اینکه ممکن است این پوشش در برابر رطویت مقاومت خوبی نداشته و دچار آسیب شود، توصیه می‌شود که از آن‌ها در محیط‌های سر باز و دارای رطوبت استفاده نشود.

انواع لوله فلکسیبل بر اساس سایز

لوله‌های خرطومی در سایزهای مختلفی تولید می‌شود و سایز آن‌ها با‌توجه‌به قطر مقطع تعیین می‌شود و بر اساس استاندارد pg می باشد. سایز استاندارد این محصول در اندازه‌های 11، 13، 16، 21، 25، 29، 36، 42 و 48 میلی‌متری است. انتخاب سایز با‌توجه‌به محل مورد استفاده، نوع پروژه، همچنین وزن و اندازه کابل‌ها صورت خواهد گرفت. درکل لوله‌های فلاکسیبل در سایز و اندازه‌های مختلف به دلیل مقاومت در برابر کشش، چرخش بالا، طول عمر، انعطاف‌پذیری بسیار زیاد، وزن کم، قابلیت تحمل فشار و مقاومت در محیط‌های اسیدی موارد استفاده‌ متعددی دارند؛ بنابراین استفاده از آن‌ها برای محافظت از تجهیزات ساختمانی و همچنین ایمنی افراد ضروری است.

اندازه لوله‌های فلکسی متفاوت است و انتخاب هرکدام بستگی به انتظار خریدار دارد. خوشبختانه تنوع این لوله‌ها بالا است و در سایزهای مختلف در بازار موجود هستند. قیمت لوله‌های فلکسیبل از هر نوعی که باشد، با توجه به سایز آن متفاوت خواهد بود.

استفاده از لوله‌ فلکسیبل جهت محافظت از سیم‌ها

امروزه تجهیزات جدید و پیشرفته‌ای جهت جلوگیری از وارد شدن آسیب و خسارت به سیم و کابل‌های یک مکان به‌وجود آمده است که این لوله‌ها یکی از پرطرفدارترین انواع آن‌ها است. با استفاده از این وسیله شاهد نظم بیشتر کابل‌ها، انتقال نیروی برق و محافظت از کلیه سیم‌ها و کابل‌ها خواهید بود. با محافظت صحیح از کابل‌ها یا سیم‌ها، از بروز بسیاری از مشکلات دیگر جلوگیری به عمل خواهد آمد. به‌طور مثال با ورود آب امکان ایجاد اتصالی بین سیم‌ها افزایش می‌یابد و احتمال برق گرفتگی را به‌دنبال خواهد داشت. همچنین در برخی فصل‌های گرم سال بالاتر رفتن دما، امکان شعله‌ور شدن سیم‌های برق و وقوع آتش‌سوزی را در پی دارد. در نتیجه با استفاده از ابزاری مانند لوله فلکسیبل و سینی کابل می‌توان از کلیه خطرات و خسارت‌های احتمالی جلوگیری شود. برخی از مزایای مهم این لوله‌ها شامل موارد زیر است.

 • به‌دلیل انعطاف بسیار بالا به هرحالتی خم و راست می‌شوند.
 • در برابر انواع تنش‌ها مقاوم هستند.
 • دارای قابلیت تخلیه الکتریسیته ساکن به زمین هستند و از حادثه جلوگیری می‌کنند.
 • طول عمر و مقاومت بسیار بالایی دارند
 • در برابر عوامل خارجی و جوی مستحکم هستند.

جلوگیری از وقوع حوادث توسط لوله فلکسیبل

همان‌طور که ذکر شد امروزه جهت ایجاد نظم و ترتیب بین کابل‌ها و سیم‌های برق در یک مکان، از لوله فلکسی استفاده می‌شود؛ زیرا علاوه‌بر ایجاد نظم و زیبایی چشم‌نواز در مکان مورد نظر، از ورود کلیه آلودگی‌ها یا عواملی مانند آب و رطوبت یا گردوغبار به درون سیم‌ها، جلوگیری می‌شود. به‌کارگیری این لوله‌ها در پروژه‌های مختلف ساختمانی و صنعتی، از ورود عوامل خارجی به فضای داخلی و همچنین بروز خطرات و خسارات‌های ناشی از آن‌ها، جلوگیری به عمل آورده و انتقال برق را با کاربری بسیار زیبا به‌انجام می‌رساند.

قیمت لوله فلکسیبل

به‌طور کلی خرید لوله فلکسیبل به‌دلیل ویژگی‌ها و مزایای بسیار زیاد، به یکی از خریدهای مهم در انجام هر پروژه ساختمانی تبدیل شده است. اگر قصد خرید این محصول را دارید، بهتر است بدانید که قیمت لوله فلکسی با‌توجه‌به نوع، جنس، اندازه، کیفیت ساخت، برند سازنده و مواردی از این قبیل متغیر است. همچنین خرید لوله فلاکسیبل با قیمت متفاوتی عرضه خواهد شد. در مورد اندازه و سایز استاندارد لوله‌‌های فلکسیبل باید به نوع پروژه‌ها و ویژگی‌های تجهیزات دیگر محل موردنظر توجه داشته باشید و سایز و اندازه را متناسب با شرایط محل انتخاب کنید. در ادامه به بررسی قیمت برخی از سایز های لوله فلکسی می پردازیم.

قیمت لوله فلکسی گالوانیزه روکشدار سایز 11 به ازای هر متر 124800 ریال

قیمت لوله فلکسی گالوانیزه روکشدار سایز 13 به ازای هر متر 138700 ریال

قیمت لوله فلکسی گالوانیزه روکشدار سایز 16 به ازای هر متر 166400 ریال

قیمت لوله فلکسی گالوانیزه روکشدار سایز 21 به ازای هر متر 209300 ریال

قیمت لوله فلکسی گالوانیزه روکشدار سایز 25 به ازای هر متر 301800 ریال

قیمت لوله فلکسی گالوانیزه روکشدار سایز 29 به ازای هر متر 346300 ریال

قیمت لوله فلکسی گالوانیزه روکشدار سایز 36 به ازای هر متر 557900 ریال

قیمت لوله فلکسی گالوانیزه روکشدار سایز 42 به ازای هر متر 638000 ریال

قیمت لوله فلکسی گالوانیزه روکشدار سایز 48 به ازای هر متر 794000 ریال

برای اطلاع از درصدهای تخفیف همکاری در واتساپ پیام بفرستید یا با شماره های دفتر فروش تماس حاصل فرمایید.

جمع بندی

در مطالب فوق سعی کردیم شناخت تقریبا جامعی از لوله‌های فلکسیبل به شما بدهیم. این محصول در انواع مختلف و با کاربردهای بسیار گسترده به یکی از مهم‌ترین تجهیزات در انواع پروژه‌های ساختمانی تبدیل شده است. در یک دسته‌‌بندی کلی انواع فلکسیبل‌ها را به روکش‌دار و بدون روکش تقسیم‌بندی می‌کنند. مدل‌های دارای روکش یا با عایق بیشتر برای محیط‌های خارجی و انواع بدون روکش نیز برای محیط‌های داخلی که کمتر در معرض حرارت و نم و رطوبت هستند، مورد استفاده قرار می‌گیرند.

به ما امتیاز دهید!
[کل: 534 میانگین: 5]